BB8'e Reggie Watts'dan Serenad

2000 yılında yayınlanan Freak Magnet albümünün yarattığı hayal kırıklığının ardından yıllardır yeni albüm çıkarmayan Violent Femmes We Can Do Anything ile geri döndü. Grup üyeleri gözlerden uzak oldukları dönemde...

Devamı
To Bring You My Love: PJ Harvey vs Courtney Love

2000 yılında yayınlanan Freak Magnet albümünün yarattığı...

Devamı
Google'dan Dev Hizmet: CHROME MUSIC LAB

2000 yılında yayınlanan Freak Magnet albümünün yarattığı...

Devamı
Violent Femmes Geri Döndü

2000 yılında yayınlanan Freak Magnet albümünün yarattığı...

Devamı
Bob Dylan Arşivinin En İlginç Parçaları

2000 yılında yayınlanan Freak Magnet albümünün yarattığı...

Devamı

yeni albüm

Nilipek’in Yeni Videosu: Senden Uzakta

Kasım 2015 çıkışlı ilk albümü Sabah henüz dinlemeyenler için ciddi eksiklik olmaya devam ederken Nilipek’in Senden Uzakta şarkısına tamamı LG cep telefonu ile kaydedilmiş neşeli bir video geldi bile. Nilipek’in Hande Yener‘i Bülent Ortaçgil kıvamına getirebilecek yetenekte olduğunu da eklemeli (merak edenlere bu linkten Kibir şarkısının neye dönüşebildiğini kendi kulaklarıyla deneyimleyebilir)  

Paylaş
Devamı

Kendrick Lamar’dan Sürpriz Yeni Albüm: Untitled Unmastered

To Pimp a Butterfly ile 2015 yılını fetheden Kendrick Lamar hayranlarına harika bir sürpriz yaptı ve yeni albümünü pat diye yayınlayıverdi. Sekiz şarkılık Untitled Unmastered’da yer alan “untitled 03 | 05.28.2013.” ve “untitled 08 | 09.06.2014” adlı parçaları daha önce televizyonda Fallon ve Colbert’de söylemişti. Albümü spotify linkinden dinlemek mümkün. Canlı performanslar için tıklayın:

Paylaş
Devamı

Leon Bridges ile 60lı Yıllara Geri Dönme Zamanı

Soul müziğin yeni yıldızı 26 yaşındaki Leon Bridges’ın Haziran 2015’te yayınlanan ilk albümü Coming Home dinleyenleri bir anda 60lı yıllara taşıyor. Otis Redding’e selam eden tarzıyla gospel ve soul sevenler için kaçırılmayacak bir albüm olan Coming Home’la aynı adı taşıyan ilk single’ın videosu da izlenmeye değer:

Paylaş
Devamı

Kendrick Lamar Ellen’a Konuk Oldu

Hem harika bir müzisyen hem de adam gibi adam olan Kendrick Lamar son albümü To Pimp A Butterfly’ı Mart ayında yayınlamıştı. Televizyon programlarına pek çıkmayan Kendrick Ellen’a ayrıcalık yaptı ve These Walls’u canlı seslendirdi. Şimdiden klasik statüsüne erişmiş olan To Pimp a Butterfly’ı dinlemeden geçmeyin:

Paylaş
Devamı

Shamir’den İlk Albüm: Ratchet

20 yaşındaki Shamir Bailey’nin ilk stüdyo albümü Ratchet’in bu yılın en sevilen albümlerinden biri olacağı kesin. Androjen görünümü ve harika sesi ile disko/house/funk etkileşimli elektro pop yapan Las Vegas çıkışlı Shamir’i dinlemek çok eğlenceli. Shamir’in La Blogothèque için kaydettiği akustik In For the Kill, Demon ve I’ll Never be Able to Love için tıklayın:

Paylaş
Devamı

Chrissie Hynde ve Brandon Flowers Aynı Sahnede

The Killers’ın solisti Brandon Flowers yeni yayınladığı ikinci solo albümü The Desired Effect albümü sonrası konserlere başladı. 22 Mayıs Londra konserinde Brandon’a destek veren ise The Pretenders’in efanevi solisti Chrissie Hynde oldu. Birlikte The Pretenders klasiği Don’t Get Me Wrong’u birlikte söyleyen ikili feci sevimli. Brandon Flowers’ın yeni albümü The Desired Effect’i dinlemek için tıklayın:

Paylaş
Devamı

Alabama Shakes Geri Döndü

  2012’de yayınladıkları ilk albümleri Boys & Girls ile kalpleri fetheden Alabama Shakes ikinci albümü Sound & Color ile geri döndü. Brittany Murphy’nin muazzam sesi ve yorumu ile 70li yılların sounduna geri dönmek için bu kez ilk fırsat albümden çıkan ilk single Don’t Wanna Fight. Şarkının Later with Jools Holland performansını izlemek için tıklayın:

Paylaş
Devamı

Yeni Hot Chip Albümü: Why Make Sense?

2000 yılından beri dans etmeyi sevmeyenlerin bile kendilerini pistte bulmalarını sağlayan albümleri ile gönüllere taht kuran İngiliz beşli Hot Chip yeni albümü Why Make Sense’i nihayet yayınladı.   13 Haziran’da One Love Festivali kapsamında İstanbullu hayranlarıyla buluşacak olan grubun altıncı albümü Why Make Sense’den şimdilik iki single yayınlandı. Huarache Nights ve Need You Know’ın harika…

Paylaş
Devamı

Küba ve Fransa’nın Harika Bileşimi: İbeyi

Küba asıllı Fransız ikiz kızkardeşler Naomi ve Lisa-Kainde Diaz henüz 20 yaşındalar. Ama ilk albümleri Ibeyi ile şimdiden sıkı bir hayran kitlesi edindiler.   Henüz 11 yaşında iken Buena Vista Social Club’da conga çalan babaları ünlü perküsyonist Anja Diaz’ı kaybeden bu öldürücü derecede sevimli ve yetenekli kızlar şimdi Küba’nın yüzlerce yıllık ilahilerini modern tınılarla birleştiriyor. Şarkılarını Yoruba…

Paylaş
Devamı

Nickelodeon Yıldızı Snoop Dogg

  Nickelodeon’un sevilen  çizgi dizisi Sanjay & Craig‘e konuk olan Snoop Dogg yeni albümü BUSH’u bundan iyi tanıtamazdı! Sanjay ve konuşan yılanı Craig’e komşu olan Street Dog karakterinde çizgi dizide görünecek olan Snoop Dogg belli ki oldukça eğlenmiş.   Ayrıca Snoop’un onüçüncü albümü BUSH’dan yayınlanan ikinci single So Many Pros’a da gözatmadan geçmemeli:    

Paylaş
Devamı