Haberler

Black Messiah – D’Angelo

dangelo

Bir albüm için kaç yıl beklersiniz? Daha doğrusu çok iyi bir albüm için kaç yıl beklersiniz? Siz bunu düşünürken D’Angelo’unun müziğe ara verdiği ondört yılın hikayesine kısaca göz atalım.

1995 yılı Brown Sugar ve 2000 yılının Vodoo albümleri sonrası D’Angelo MTV’de sürekli videosu dönen, hem genç kızların hem müzik eleştirmenlerinin gözdesi olabilen ender müzisyenlerdendi. Vodoo’nun başarısından sonra yeni albüm için çalışmalar yıllar içinde hep devam etmiş olsa da 2002 ve 2005’de tutuklanması, yine 2005’de geçirdiği trafik kazası, süregelen alkol ve uyuşturucu problemleri, her yıl acaba bu yıl mı albüm geliyor dedikoduları ile başa çıkmak gittikçe zorlaştı ve hayranları da D’Angelo’dan umudu neredeyse kesti.

Ama Aralık 2014’de online olarak yayınlanan D’Angelo /The Vanguard – The Black Messiah albümü bu ondört yılı tamamen ve kesinlikle affettirdi. Daha önce D’Angelo dinlememiş olanlar için güzel bir sürpriz, eski hayranları içinse sabrın sonu selamet arkadaşlar 🙂

Albümden henüz video yayınlanmadığı için şimdilik sadece nefis açılış şarkısı Ain’t That Easy’i ve D’Angelo ile tanışmak isteyenler için AFROPUNK FEST 2014 konser performansının tamamını ekliyorum.

Paylaş

muzikle