Zaman Tüneli

Whitney Houston (1963-2012)

11 Şubat 2012 Cumartesi günü sabaha karşı Beverly Hills, Beverly Hillton Hotel’deki odasında 2012 Grammy Ödül Töreninden saatler önce ölü bulunan Whitney Houston milyonlarca hayranını yasa boğdu.

1987 yılında yayınlanan Whitney Houston’ın ikinci albümü Whitney’den çıkan ilk single olan I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me) zamanının en bilinen Whitney Houston şarkılarından biri olmuştu. Tabii 1992 yılında I Will Always Love You‘nun yayınlanması ile hem How Will I Know hem de  I Wanna Dance with Somebody geride kaldı.

I Wanna Dance with Somebody’nin videosunu izlemek için tıklayın:

Whitney-Houston2009

On yılı aşkın bir süre Bobby Brown ile yaşadığı mutsuz evliliği kurtarmak amacıyla kariyerini geri plana alan ve bu süreçte uyuşturucu bağımlılığı iyice artan Whitney Houston, 2009 yılında yeni albümü I Look to You ile kariyerine geri dönmüştü. Albüm çıkmadan hem uyuşturucu bağımlılığından hem de kötü evliliğinden arındığını iddia etmişti…

24 Kasım 2009 tarihinde Amerikan televizyonunun sevilen dans yarışması Dancing with the Stars’da I wanna Dance with Somebody’i yıllar sonra yeniden yorumlayan Whitney Houston’u izlemek için tıklayın:

Paylaş

muzikle